2872 terörist etkisiz hale getirildi!

Mehmetçiğimizin Afrin'de PKK'ya karşı düzenlenen Zeytin Dalı Harekatında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2.872'e ulaştı.

2872 terörist etkisiz hale getirildi!

Mehmetçiğimizin Afrin'de ABD'nin kara gücüm dediği PKK'ya karşı düzenlediği Zeytin Dalı Harekatında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2.872 oldu.

 

Zeytin Dalı Harekâtı’nda, Türk Silahlı Kuvvetleri, terör örgütü PKK/PYD’nin denetiminde bulunan bölgelerde ilerleyişi sürerken, Cinderes’te meskûn mahal operasyonu için hazırlıkların hızlandığı öğrenildi. Cinderes’teki terör noktaları önceki geceden itibaren dün saatlerce havadan ve karadan vuruldu.

 

Afrin’in güneybatısındaki belde merkezindeki PYD mevzileri ve barınaklar bombardımana tutuldu. Cinderes’ten yükselen dumanlar, Hatay’ınReyhanlı İlçesi’nden de görüldü. Afrin’e ulaşan anayol nedeniyle stratejik öneme sahip beldenin çevresindeki kritik noktalara komando ve Özel Harekât timleri konuşlandırıldı. Birlikler Afrin’e giden yol ve güzergâhındaki köyleri de kuşatarak bölgeyi terörden temizlemeyi hedefliyor.

 

144 ALAN TERÖRDEN TEMİZLENDİ

 

TSK, Afrin’in kuzeydoğusunda ise Şeran Beldesi ve Meydanki Barajı’nın çevresinde dün sabah saatlerinde operasyon başlattı. Şeran bölgesinde bulunan Fitera Tepesi ve çevresindeki 3 tepe terör örgütü PKK/PYD’den alınarak, belde merkezi 3 koldan kıskaca alındı. Afrin kent merkezine 11 kilometre uzaklıkta bulunan Meydanki Barajı çevresindeki çatışmalar sonucu da Alcıya ve Balsulak köyleri terörden temizlendi. Karakin, Göbelek ve Kureybe Köyü de dün akşam saatlerinde alındı. TSK'nın 5 köy ve 4 tepeyi daha terörden temizlemesiyle, harekâtın başından bu yana 3’ü belde merkezi, 114’ü köy olmak üzere 144 alan terörden temizlenmiş oldu.

Tarih:
Diğer Haberler