Atatürk'e 'katil' diyen kitap ev ödevi oldu

Trabzon’da Of Anadolu Lisesi öğrencilerine Atatürk’e iftiralar atılan ‘Vahiy Kültürü’ adlı kitap ev ödevi olarak verildi.

Atatürk'e 'katil' diyen kitap ev ödevi oldu

Trabzon’da Of Anadolu Lisesi’nde 11’inci sınıf öğrencilerinden 10’ar kişilik 3 gruba ayrılarak ödev yapmaları istendi. Ödev için sorumlu tutulan yayın ise 1986’da ölen Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doçent Ruhi Özcan’ın ‘Vahiy Kültürü’ adlı kitabı oldu. Kitapta, Atatürk’e iftiralar atılıyor ve Cumhuriyet kadroları “Din bilginlerini katletmekle” suçlanıyor.


Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Eğitim İş skandal ev ödevine sert tepki gösterdi. Eğitim İş Trabzon Şube Başkanı Tamer Özlü, Milli Eğitim Bakanlığı ve müdürlüklerin açıkça suç olan bu tür uygulamaları adeta teşvik ettiğini savundu. Özlü, “Bu kitap hangi amaçla öğrencilere ödev olarak veriliyor? İl Milli Eğitim Müdürü'nün bilgisi dahilinde dağıtılan kitabın içeriği incelenmiş midir? İncelenmiş ise Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına yönelik suçlamalar nasıl görülmemiştir?'' diye sordu. ADD Trabzon Şube Başkanı Cemal Verep de olayı kınadı ve sorumlular hakkında soruşturma açılmasını istedi.

Tarih:
Diğer Haberler