Bursa'da liseliler şehitliği ziyaret etti

Bursa'nın vatansever liselileri Afrin'de PKK'ya karşı savaşan Mehmetçiğimize destek olmak için şehitlik ziyaretinde bulundu.

Bursa'da liseliler şehitliği ziyaret etti

Bursa Anadolu Erkek Lisesinde eğitim gören 150 öğrenci, öğretmenleri ve gazilerle birlikte Bursa'daki şehitlikleri ziyaret etti.

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şubesi rehberliğinde merkez Osmangazi ilçesine bağlı Hamitler Mezarlığı'ndaki Polis şehitliği ile Pınarbaşı Mahallesi'ndeki Garnizon Şehitliğini ziyaret eden öğrenciler, kabirleri suladı.

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Temsilcisi Önder Yalçın da, etkinliği düzenleyenlere ve katılanlara teşekkür etti. Öğrencilere bu gibi ziyaretleri yapmalarını tavsiye eden Yalçın, şunları söyledi:

 

"Şehit nedir? Gazi nedir? diye sorulduğunda cevap verilemeyecek durumda olan gençlerimiz var, bunlarla karşılaşıyoruz. Çocuklar okuldan ve ailelerinden olmak üzere iki yerden eğitim alırlar. Öncelikle aileler duyarlı olmalıdırlar. Türkiye'nin geleceği gençlerimizin elinde. Gençlerimiz geçmişini bilmiyorsa, savaşarak bu güne kadar geldiğimizi ve bu toprakları kan dökerek aldığımızı bilmiyorsa gelecekte hiçbir şey yapamaz."

Tarih:
Diğer Haberler