Kadıköy Anadolu Lisesi devasa bir bilim laboratuvarına dönüşecek

5 -9 Mart tarihlerinde düzenlenecek Kadıköy Anadolu Lisesi Bilim Şenliği’nde İstanbul’un farklı liselerinden öğrenciler katılacak.

Kadıköy Anadolu Lisesi devasa bir bilim laboratuvarına dönüşecek

İstanbul'un ve Türkiye'nin köklü eğitim-öğretim kurumlarından Kadıköy Anadolu Lisesi (KAL) bir bilim şenliğine ev sahipliği yapacak.

Okul idaresinin teşviki ile KAL Bilim Kulübü'nün hazırlıklarına başladığı şenlik 5-9 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Şenlik çerçevesinde KAL bir bilim laboratuvarına dönüşecek. İstanbul'un farklı liselerinden davet edilen öğrenciler 5 gün boyunca çeşitli deneyler yapacaklar. Atölye çalışmalarında tıp mühendisliği, robotik, su roketi, kodlama gibi birbirinden ilginç konuları deneyimleme imkânı bulacaklar. Yapay zeka ve cyborg gibi alanlarda son gelişmelerin de mercek altına alınacağı şenliğe Prof. Dr. Ata Akın, Prof. Dr. Cem Say, Prof. Dr. Ethem Derman, Prof. Dr. Nihat Berker ile Prof. Dr. Selçuk Topal söyleşi ve konferanslarıyla katkı sunacaklar. Ayrıca değişik liselerden öğrencilerin katılımıyla düzenlenecek bilgi yarışması şenliğe farklı bir renk katacak.

KAL öğrencilerinin şenlik için özel hazırladıkları ve Mars yolculuğu, iş hayatında cyborg tehdidi gibi konulara da yer verilen Genç Bilim Dergisi konuklara ücretsiz dağıtılacak.

Tarih:
Diğer Haberler