Okul Sadece Tepesinde Damı Olan Yer Değildir

Ağrı Spor Lisesi' yeni şampiyonlar yetiştirmek için öğrencilerine Küpkıran Kayak Merkezi'nde profesyonel kayak ve snowboard eğitimi veriyor.

Okul Sadece Tepesinde Damı Olan Yer Değildir

Ulusal ve uluslararası müsabakalarda önemli başarılara imza atan ve "okul her yerdedir" sloganı ile yeni şampiyonlar yetiştirmek isteyen Ağrı Spor Lisesi'nin öğrencileri, kayak ve snowboard derslerini kayak merkezinde işliyor.

Kayak branşı başta olmak üzere Türkiye ve dünya çapında yetiştirdiği başarılı sporcularla adını duyuran lise, kayak branşına yeni şampiyonlar kazandırmak için derslerinin bir kısmını okul yerine Küpkıran Kayak Merkezi'nde veriyor.

Bu sayede 800 metrelik 2 pisti bulunan kayak merkezinde beden eğitimi öğretmenleri Bülent Yüzak ve Ali Değerli tarafından profesyonel kayak ve snowboard eğitimi alan öğrenciler, söz konusu branşlarda yoğun antrenmanlar yapıyor.

"Okul her yerdedir" sloganı ile yola çıkılan lisede eğitim gören öğrenciler, yaklaşık bir aydır süren antrenmanlar sayesinde kayak ve snowboard branşlarında önemli bir mesafe katetti.

Milli kayakçı olma hayaliyle haftada 4 gün eğitim gören öğrenciler, kar kalınlığının 1 metreden fazla olduğu kayak merkezinde hem derslerini işliyor hem de eğlenceli vakit geçiriyor.

ÖĞRENCİLERİN %80'İ KAYAK ÖĞRENDİ

Ağrı Spor Lisesi Müdürü Murat Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencileri kötü alışkanlıklardan korumak için kayak eğitimine ağırlık verdiklerini söyledi.

Okullarda bulunan öğrencilerin tamamına kayak öğretmeyi hedeflediklerini belirten Demir, şöyle konuştu:

"Öğrencilerimizi kayak merkezine getirerek derslerimizi birebir işliyoruz. Bu çocuklar için eğitim seviyesini yükselten, daha iyi bir hale getiren ve pekiştiren bir durumdur. Hemen hemen öğrencilerimizin yüzde 80'i kayak öğrendi. Diğer öğrencilerimizde 1-2 hafta içerisinde öğrenecek. Bundan sonra yaz sezonunda da biz yüzme, okçuluk ve tenis derslerini gerektiği yerlerde kendi sahalarında yapmayı düşünüyoruz."

Demir, kayak eğitiminin öğrencilere faydalı olduğunu vurgulayarak, "Kayak merkezindeki derslerin öğrencilere çok faydası oluyor çünkü okulda sadece teorik bilgi alıyorlar. Burada hem teorik eğitim aldıkları hem de pratik yaptıkları için eğitimlerini çok daha iyi pekiştirerek öğrenme seviyeleri üst seviyeye çıkartıyorlar." dedi.

Tarih:
Diğer Haberler