TLB İstanbul Yeni Döneme Hazır!

TLB İstanbul İl Yönetim Kurulu Toplantısı, Genel Başkan Yardımcımız Ali Murat Engin'in katılımıyla TGB İstanbul İl Merkezi'nde gerçekleşti.

TLB İstanbul Yeni Döneme Hazır!

Türkiye Liseliler Birliği İstanbul İl Yönetim Kurulu Toplantısı, TLB Genel Başkan Yardımcısı Ali Murat Engin ve TLB İstanbul İl Sorumlusu Doğancan Erdoğan’ın katılımı ile dün TGB İstanbul İl Merkezi'nde gerçekleşti. 

Siyasi gündemde; Ekonomik krizin yarattığı kağıt sorunu ve okullara ders kitaplarının ulaşılmamasından kaynaklanan sorunlar konuşuldu. Ardından eğitim sisteminin genel sorunları ve çözümleri tartışıldı. Bölgedeki sorunlar gündeminde; İdlib Meselesi üzerinde duruldu. Türkiye'nin bu konuda tutarlı davraması gerektiği, bölge ülkelerinin ve mazlum milletlerin Amerikan emperyalizmine karşı işbirliği sürecine girdiği vurgulandı.

TLB İSTANBUL'A YENİ BAŞKAN

Örgütsel düzenlemeler gündeminde, geçtiğimiz iki dönem TLB İstanbul İl Başkanlığı görevini sürdürmüş olan İlker Can Tokgöz, görevini bir önceki dönem TLB İstanbul İl Sekreterliğini yürüten Nazlı Öztürk'e devretti. Geçtiğimiz dönem TLB İstanbul İl Sekreterliği görevini yürüten Nazlı Öztürk, görevini Dilara Ayas'a devretti. Basın ve Propaganda Sorumluluğu görevine ise Aras Akdeniz seçildi.

Geçmiş dönem değerlendirilmesi ve gelecek dönem planlamasının yapıldığı toplantıda 30 Eylül'de Ankara'da gerçekleşecek olan Türkiye Gençlik Birliği 5. Olağan Kongresi için örgütlenme planı çıkarıldı.

Ardından eleştiri-özeleştiri gündemi ile toplantı sona erdi.

Tarih:
Diğer Haberler