TLB Kortejinde Renkli Görüntüler: "Yıkıkları Etiketliyoruz"

29 Ekim'de Ankara'da gerçekleştirdiğimiz Türkiye'ye Sahip Çık yürüyüşünde taşıdığımız dövizler yürüyüşe damga vurdu.

TLB Kortejinde Renkli Görüntüler: "Yıkıkları Etiketliyoruz"

Cumhuriyetimizin 95. yılında Türkiye'nin dört bir yanından gelen 20 bin Atatürkçü, vatansever gençle, Türkiye’ye ve Andımız'a sahip çıkmanın kararlılığıyla Birinci Meclis'te bir araya geldik.

20 bin gence öncülük ettiğimiz yürüyüşte Birinci Meclis’te Genel Başkanımız Hakkı Erman Ergincan Andımız'ı okuttu. Ardından onbinlerle Anıtkabir’e yürüyerek, bir kez de Ata'mızın huzurunda Andımız'ı okuduk.

Hazırladığımız "Gençlik bitti sandınız, işte size Andımız" pankartı yürüyüşe damgasını vurdu. Ayrıca en önde taşıdığımız "Türküm, doğruyum, çalışkanım" pankartı ve döviz denizi haline getirdiğimiz kortejimiz oldukça ilgi çekti.

"ATATÜRK GENÇLİĞİ GÖREV BAŞINDA!"

Eleştirirken aynı zamanda güldüren dövizler
yürüyüş boyunca TLB kortejine renk kattı. Ciddi, siyasi dövizlerin de olduğu yürüyüşte "Türküm, doğruyum, çalışkanım", "Geleceğine sahip çık", "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "Ne mutlu Türküm diyene", "Kahrolsun ABD, kahrolsun PKK", "Bilimsel, laik, parasız, milli eğitim", "Liseler bizimle aydınlanacak", "Atatürk gençliği görev başında!" yazan onlarca döviz Anıtkabir'e kadar taşındı.

"YIKIKLARI ETİKETLİYORUZ"

Siyasi dövizlerin yanında güncel mizahi konulardan esinlenerek hazırladığımız dövizlerimiz de görenleri güldürürken, yapılan eleştiriler takdirle karşılandı. Taşınan dövizlerden bazıları "Tik tok reklamları vs değişen sınav sistemi", "Sınavlar derya olmuş biz de bir sandal", "O son sınavı değiştirmeyecektin" gibi yazı şeklindeyken bazı dövizler ise görselliydi. Sosyal medyada oldukça yayılan Khabib vs Mcgregor müsabakasında yaşanan görüntülerden TaLeBe'lerin FETÖ'yü boğduğu görüntü, baş ağrısı türleri altında migren, stres, hipertansiyon ve değişen sınav sistemi dövizi ile yıkıkları etiketliyoruz şeklinde tweet attığımız görüntüde Trump'ın yıkık görüntüsü ve altında FETÖ, PKK ve ABD'yi etiketlediğimiz dövizler yürüyüşe damgasını vurdu.

Tarih:
Diğer Haberler