Var Olma Mücadelesi Verenler Kim?

Türk Milleti, anayasasına sahip çıkacak ve ancak Lord Curzon’ları mutlu edecek bu müfredata izin vermeyecektir.

Var Olma Mücadelesi Verenler Kim?
Arif Baltürk
Arif Baltürk

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen’in, okul müdürlerine gönderdiği yazıda bir skandala imza atarak "Müfredat ile ilgili yenilikler var olma mücadelesi gibi kabul edilmeli" dediği öğrenildi.

Ayrıca yazıda "Yeni programlara, bakanlık uygulamalarına karşı duruş gösterenlere müsamahanın bir karşı duruş olarak tarafımdan algılanacağını yönetici arkadaşlar bilmeli. Bu durumun aramızdaki ahengi bozacağı unutulmamalı. Biz büyük bir aileyiz. İşimiz, görevimiz gerçekten zor. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun." kısmı dikkat çekti.

 

VAR OLMA MÜCADELESİ VERENLER KİM?

 

Necmi Özen, var olma mücadelesi verdiğini iddia ettiği şeyin ne olduğunu, kimler olduğunu açıklamalı ve FETÖ’den başka bir şey olamayacağı için istifa etmelidir. Zira Atatürk ve Cumhuriyet Devriminin yeterince yer almadığı, Atatürk’ü darbeci gibi gösteren, bilimin reddedildiği ve neredeyse her ayrıntısı Anayasa’ya aykırı olan bu gerici müfredat ancak FETÖ’nün kaleminden çıkmış olabilir! Ayrıca FETÖ’yle mücadelenin ivme kazandığı son dönemde FETÖ’cülerin yeniden örgütlenmeye, gizlenmeye ve güçlenmeye çalıştığı bilinen bir konu.

 

ANAYASAYA SAHİP ÇIKMAK ANCAK FETÖ’NÜN AHENGİNİ BOZAR

 

Hepimiz Türk vatandaşıyız ve bu hepimize, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Anayasası’nı koruma ve uygulama sorumluluğu yüklemektedir. Yetkisini İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği’nden alan Necmi Özen, açıkça Anayasa’nın ihlal edilmesi için direktif vermekte ve kendisine uymayacak olan öğretmenlerimizi şuan Silivri’deki FETÖ’cüler gibi açıkça tehdit etmektedir.

 

VATAN SAVAŞI, MİLLİ MÜFREDATLA KAZANILIR

 

ABD tankları namlularını yurt ötesinde ve yurt içinde vatanın kalbine nişan almışken, cephede Kahraman Mehmetçik; PKK/PYD’yi hendeklere, mağaralara, çöllere gömerken cephe gerisindekilerin vazifesi, burayı güçlü tutmaktır. Bu vatanın ne koşullarda, nasıl mücadelelerle, hangi fedakarlıklarla müdafaa edildiğini Türk Gençliğine öğretmek ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak için daha fazla çalışmaktır!

Türk Milleti, Anayasası’na sahip çıkacak ve ancak Lord Curzon’ları mutlu edecek bu müfredata izin vermeyecektir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefine doğru emin adımlarla ilerleyecektir!

 

Arif BALTÜRK
TLB İstanbul İl Yöneticisi

Kaynak:
http://talebe.org/gundem/milli-egitim-muduru-ataturksuz-mufredat-var-olma-mucadelemizdir-24964


http://talebe.org/serbest-kursu/bu-mufredat-hukumsuzdur-24913

Tarih:
Diğer Haberler