Anıtkabir’den Meydan Okuduk: ‘Z KUŞAĞI DEĞİL, TÜRK GENÇLİĞİYİZ’

Türk gençliğine yapılan Z Kuşağı dayatmalarına karşı, 1. Meclis önünden Anıtkabir’e, “Z Kuşağı Değil, Türk Gençliğiyiz!” sloganlarıyla yürüdük.

Anıtkabir’den Meydan Okuduk: ‘Z KUŞAĞI DEĞİL, TÜRK GENÇLİĞİYİZ’

Türkiye Liseliler Birliği (TLB), 23 Nisan Cumartesi günü, Türk gençliğine yapılan Z Kuşağı dayatmalarına karşı, 1. Meclis önünden Anıtkabir’e, “Z Kuşağı Değil, Türk Gençliğiyiz!” sloganıyla yürüdü. TLB öncülüğünde yürüyen gençler, Batı’dan yapılan yabancılaşma, bireycilik ve LGBT dayatmalarına meydan okudu. Tarihi yürüyüşe Edirne’den Diyarbakır’a, Aydın’dan Trabzon’a, Türkiye'nin dört bir yanından binlerce liseli katıldı.

I. Meclis önünde toplanan liseliler, “Z Kuşağı Değil, Türk Gençliğiyiz”, “Uyma, Uyuşma, Hayatı Yaşa”, “Atatürk Gençliği Görev Başında”, “Erenler Yaşasın, HDP Kapatılsın” sloganlarını attı. Anıtkabir’e yapılan yürüyüş, ellerinde Türk bayraklarıyla buluşan binlerce liselinin saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı’nı okuması ile başladı.

Türk gençliğinin görevini Atatürk’ten aldığını belirten liseliler, hep bir ağızdan Gençliğe Hitabe’yi okudu.

Yürüyüşte Türkiye Liseliler Birliği (TLB) Genel Başkanı Barış Dikmen, TLB Ankara İl Başkan Yardımcısı Asya Karanlık, TLB Muğla/Milas İlçe Başkanı Defne Yosun Küçük ve TLB Antalya İl Başkanı Ali Onur Eryiğit konuşma yaptı.

‘Z KUŞAĞI GÖMLEĞİNİ YIRTIYORUZ’

1. Meclis önünden seslenen TLB Genel Başkanı Barış Dikmen: “Bize siz kimsiniz diyorlar? Bazıları ise çeşitli safsatalarla bize sesleniyor. Birileri de kalkmış bize siz Z Kuşağısınız diyor! Bize tembel diyorlar, bıkkın diyorlar. Onlara göre karamsarmışız, sadece oyun oynarmışız. Ülkemizde yaşananlara duyarsız olduğumuzu söylüyorlar. Z Kuşağı adı altında bize giydirilmek istenen deli gömleği yırtıp atmanın zamanıdır.”

‘BİZ GENÇ MUSTAFA KEMALLERİZ’

Dikmen, “Biz kim miyiz? Tuna’yı iki kez geçen, Romalıların korkulu rüyası olan Atilla’yız! Türklerin Anadolu Kapısını açan Alparslanız! İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet’iz! Talat Paşayız, Mithat Paşayız, Namık Kemaliz! Jön Türkleriz! Biz Genç Mustafa Kemalleriz! Biz asil Türk milletinin evlatları, Türk Gençliğiyiz!

Türk Gençliği, Barış Pınarında, Zeytin Dalında, Fırat Kalkanında Türkiye’nin bütünlüğü için, bölgede barış ve huzuru getirmek için göğsünü siper eden Mehmetçiktir. Türk Gençliği, Mavi Vatanımızın her köşesinde gece gündüz nöbet tutan, bir damla suyumuzu bile vermeme kararlılığında olan, Barbaros’un ruhunu bilinçlerinde yaşayan bahriyelilerdir. Türk Gençliği Mehmetçiktir! Aklımız fikrimiz yüreğimiz Pençe Kilit Harekâtında kahramanca savaşan Mehmetçikledir.” dedi.

‘GELECEĞE UMUTLA BAKIYORUZ’

Dikmen, “Biz Türk Gençliğiyiz! Dünyaya nam salan Genç Türkleriz. Biz savaşarak aldık şanımızı. Şanla, şerefle, Türk Devriminin 102. Yılını kutluyoruz. Yedi düveli dize getirdiğimiz şanlı bayramımızı kutluyoruz. İşte bu yüzden burada toplandık! İşte bu yüzden yürüyoruz Anıtkabir’e. İşte bu yüzden koşuyoruz Atamıza!


Geleceğe umutla bakıyoruz. Çünkü tarihimizden, milletimizden güç alıyoruz. Görevimizi Atatürk’ten alıyoruz! O yüzden sorumluluklarımızın farkındayız. Biz Türk Gençliğiyiz. Elimizden gelmeyen iş, yapamayacağımız hiçbir şey yok. Olmazları oldurur, yapılamaz denilenleri yaparız. Kaldıramayacağımız taş yoktur!” dedi.

 

‘KİM BU Z KUŞAĞI?’

TLB Ankara İl Başkan Yardımcısı Asya Karanlık ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sosyal medyada, televizyonlarda her yerde bir Z kuşağı lafıdır dolaşıyor. Kim bu Z kuşağı? İşi gücü oyun oynamak olan, başına buyruk, kural tanımaz, başını ekrandan kaldırmayan… Bu anlattıkları biz miyiz? Bizi bir kalıba sokabilirler mi? Hepimizi bir torbaya koyup sanki bir fabrikadan çıkan ürünlermişiz gibi gösterebilirler mi?

Anlattıkları biz değiliz. Biz onların kalıplarına sığmayız. Biz bize benzeriz ama birbirimizden farklıyız. Biz Z kuşağı değiliz Türk Gençliğiyiz!

Bizi ülkemize düşman etmek istiyorlar biliyoruz. Bizi milletimizden, kültürümüzden koparmak istiyorlar farkındayız. İzlediğimiz filmlerde ve dizilerde, dinlediğimiz şarkılarda hatta okuduğumuz kitaplarda bile özgürlük adı altında her şeyi yapabileceğimizi işliyorlar.”

‘SAHTE KAHRAMANLARA İHTİYACIMIZ YOK’’

Karanlık, “Netflix, Youtube, Tiktok’ta onlarca içerik kız olduğumuzu erkek olduğumuzu reddedip cinsiyetsiz insanlar olmamızı öğütlüyor. En son da çocukluğumuzda izlediğimiz neredeyse tüm çizgi filmleri yapan Disney yapımlarında LGBT karakterleri yüzde elli arttıracağını açıkladı. Soruyoruz onlara: bize ne öğretmeye çalışıyorsunuz? Daha cinsiyetini bile yeni yeni öğrenen küçücük çocuklara neler izletmek istiyorsunuz? LGBT çocuk yoktur çocuk istismarı vardı! Bizim çocukluğumuzu bile elimizden almak isteyenlere artık yeter diyoruz. Liseliler ayakta! Bize dayattıklarınızı kabul etmiyoruz. Özgürlük diyerek bizi hapsetmenizi kabul etmiyoruz! Özgürlük burada konuşabilmek demek. Özgürlük bu meydanda toplanabilmek demek.

Ürettikleri sahte kahramanlarla gözümüzü boyamaya çalışıyorlar. Bütün ülkelere özgürlük diyerek gözyaşı ve zulümden başka bir götürmeyen Amerika bize filmlerde dünyayı kurtaran kahramanlarını gösteriyor. Sizin yarattığınız suni kahramanlara ihtiyacımız yok. Bizim kahramanımız Ömer Halisdemir, Şenay Aybüke Yalçın. Bizim kahramanımız Eren Bülbül. Bizim en büyük kahramanımız Mustafa Kemal Atatürk.” dedi.

‘GELECEĞİ KURACAK OLAN BİZLERİZ’

Yürüyüşün konuşmacılarından TLB Milas İlçe Başkanı Defne Yosun Küçük ise; “Ne verilirse onu tüketen değiliz; üreticiyiz, yaratıcıyız! Birbirinin kuyusunu kazan, üzerine basan değiliz; paylaşırız varı yoğu, biz bir tostu bölüşeniz! Tembel, miskin, oyun ve internet bağımlısı değiliz, çalışkanız!

Geleceği kuracak olan bizleriz! Geleceğimizi bu bozuk, ezberci sistemin içinde kuramayız, biliyoruz! Yeteneklerimizi keşfetmek, kendimizi gerçekleştirmek istiyoruz! Kendi yeteneklerimiz doğrultusunda, gelecekte bizlere bir meslek kazandıracak bir eğitim modeli istiyoruz. Yaratıcı, ufkunda milletimize ve insanlığa hizmet etmek olan, Anadolu irfanıyla, binlerce yıllık kökten beslenen ve milli değerlerimizle kuşanmış gençler olarak yetişmek istiyoruz.” dedi.

‘ÜRETİMİN ÖNCÜLERİ OLACAĞIZ’

Küçük, “İşsizler ordusuna personel olmayacağız, üretimin öncüleri olacağız! Üreten Türkiye’yi kuracak olan bizleriz. Yaratıcı, ufkunda milletimize ve insanlığa hizmet etmek olan, Anadolu irfanıyla, binlerce yıllık kökten beslenen ve milli değerlerimizle kuşanmış gençler olarak yetişmek istiyoruz. ‘Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır’ şiarıyla ülkemize adanmak istiyoruz. Ülkemizi çok seviyoruz!” dedi.

‘ABD EMPERYALİZMİNE KARŞI İSTİKLAL SAVAŞI VERİYORUZ’

TLB Antalya İl Başkanı Ali Onur Eryiğit de konuşmasında, “150 yıldır emperyalizme karşı savaşıyoruz. Yedi düvele karşı kazandığımız İstiklal Savaşımızı bugün, ABD emperyalizmine karşı veriyoruz! Ve yine kazanacağız! Yine kazanacağız! Yine kazanacağız!

Türkiye savaşın en ön cephesinde! Türk ordusu, kahraman Mehmetçiğimiz, Afrin’de, El-Bab’ta, İdlib’de olduğu gibi Irak’ın Kuzeyinde ve Suriye’nin kuzeyinde ABD’nin son kalelerini, PKK’nın inlerini bombalıyor. ABD destekli FETÖ ve PKK terör örgütlerine karşı Edirne’den Kars’a mücadelede veriyor. ABD’nin binlerce tır silah verdiği, eğittiği, donattığı PKK’nın belini kırıyor.

Ya İstiklal Ya Ölüm diyen vatan evlatları bugün Pençe Kilit harekatında, Irak’ın Kuzeyinde, PKK’nın canını okuyor, Amerika’nın kilidini kırıyor! Türkiye bütün cephelerde zafere ilerliyor! Pençe Kilit harekatındaki Mehmetçiklerimize selam yolluyoruz. Selam onlara, selam kahraman Türk ordusuna, selam yiğitlere!” dedi.

‘BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNDE EN ÖNDEYİZ’

Eryiğit, “Türkiye’nin bağımsızlık ve gelecek mücadelesinde en öndeyiz. Buraya meydan okumaya geldik, zorlukları aşmaya geldik. Korkmuyoruz! Devrimci Meclisimiz zorlukları göğüslemenin karargahıdır! Kendimize güveniyoruz! Türk Devriminin 102. Yılında Atamızın izindeyiz! Yorulmuyoruz! Cumhuriyetimizi, tam bağımsız vatanımızı geleceğe taşımak için kararlılık ve inançla görevimizi başındayız! Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur!” dedi.

Konuşmaların ardından başlayan yürüyüşte liseliler marşlarla, sloganlarla, alkışlarla Ankara sokaklarını doldurdu. Yürüyüşü gören çok sayıda vatandaş da liselilerle birlikte Anıtkabir’in yolunu tuttu. Balkonlarından bayrak sallayarak gençlere destek olan vatandaşlara gençler alkışlarıyla karşılık verdi. Türkiye Liseliler Birliği önderliğinde binlerce gençle yapılan yürüyüş, Ata’nın huzurunda sona erdi. Türk gençliği, kendisini Z harfine sıkıştırmaya çalışanlara meydan okudu, tarihi bir cevap verdi.

Tarih:
Diğer Haberler