LİSELİLER: “ORMANLARIMIZI YAKAN FAİLİ BİLİYORUZ: HDP KAPATILSIN”

Türkiye Liseliler Birliği, Türkiye’nin 12 ili ve 18 ilçesinde çıkan orman yangınlarına ilişkin Muğla Milas’ta açıklama yaptı.

LİSELİLER: “ORMANLARIMIZI YAKAN FAİLİ BİLİYORUZ:  HDP KAPATILSIN”

27 Temmuz tarihinde Muğla Milas’ta başlayan Türkiye Liseliler Birliği Yaz Kampında liseliler Türkiye’de eş zamanlı çıkan yangınlar için ayağa kalktı. Ormanları yakanın terör partisi HDP olduğunu söyleyen TLB, Türk milletinin yaralarını birlik ve beraberlikle sarılacağını ifade etti.  

“ŞAHİN AKDEMİR’İN YÜZÜNDEKİ YANGIN KARASI YÜZ AKIMIZDIR”

Türkiye Liseliler Birliği adına açıklama yapan TLB Genel Başkanı Furkan Kaplan açıklamasına Marmaris’teki yangın anında itfaiye görevlerine su taşırken hayatını kaybeden 25 yaşındaki Şahin Akdemir’i anarak başladı. Kaplan, “Şahin Akdemir, Türk gençliğinin özetidir. Çanakkale’de cepheye su taşıyan Saka Mustafa neyse, Şahin Akdemir de odur. Onun alnındaki ve yüzündeki yangın karası, Türk gençliğinin yüz akıdır. Onun fedakâr ve cesur ruhunu hep birlikte yaşatacağız” ifadesinde bulundu.

“HDP/PKK YOK OLMANIN ARİFESİNDE ORMANLARI YAKMAKTA”

Orman yangınlarını HDP/PKK’nın çıkarttığını söyleyen Kaplan, “Şenay Aybüke Yalçınları, Necmettin Yılmazları, Fethi Sekinleri, Fırat Çakıroğluları şehit eden PKK ve HDP, ormanlarımızı da aynı gözü dönmüşlükle yakmaktadır. Çünkü PKK/HDP doğa düşmanıdır, yaşamın düşmanıdır, insanlık düşmanıdır. PKK ve HDP’nin bu çaresizliğini, tarihimizden tanıyoruz. İşgalci Yunan ordusunu hatırlayalım. Büyük Taarruz Zaferiyle rezil olan ve hezimete uğrayan işgal kuvvetleri, ülkemizi yaralı bırakmak için şehirlerimizi ve kasabalarımızı yakmıştı. Köprülerimizi yıkmıştı. İşte, terör örgütü PKK ve HDP’ de, yok olmanın arifesinde, ormanlarımızı yakmaktadır. Kaçacak yerleri yoktur, bu topraklardan terörü söküp atacağız.
Ordumuzun, devletimizin ve milletimizin seferberliğiyle yaralarımız sarılacak, yüzümüz gülecek ancak terör örgütü bir daha bu topraklarda nefes alamayacak. Geleceğin sahibi Türk gençliği olarak buradan söz veriyoruz” diyerek HDP/PKK’nın köşeye sıkıştığı için bu yangınları çıkarttığını vurguladı.

“HDP YAKIYOR AYM İZLİYOR”

Türkiye’nin nefes alması için HDP’nin kapatılması gerektiğini söyleyerek Kaplan, Türk gençliği adına HDP’nin kapatılma davasını ağırdan alan Anayasa Mahkemesi’ne şöyle seslendi, “Buradan Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’a sesleniyoruz. Anayasa Mahkemesi, terör partisi HDP’yi kapatmak için daha neyi beklemektedir? Terör partisi HDP’nin kapatılması için, daha kaç ormanımız yanmalı? Kaç askerimiz, kaç öğretmenimiz şehit olmalı? Kaç canlı bomba daha patlamalı? İş yükümüz fazla, çok işimiz var, bu davaya sıra gelmez diyen AYM Başkanı’na sesleniyoruz: Siz işinizi yapmadığınız için ormanlarımız yanıyor, ciğerlerimiz yanıyor, vatandaşlarımız hayatını kaybediyor, devletimiz işini gücünü bırakıp yangın için seferber oluyor. HDP yakıyor, AYM izliyor, çünkü AYM’nin daha önemli işleri var”

Kaplan, “Türk gençliği olarak buradan sesleniyoruz. Şehirlerimizde PKK bürolarına izin veremeyiz. HDP binaları PKK’nın şehir bürolarıdır. HDP’nin kapatılması PKK’nın kökünü kurutur. Amerika tarafından, meclisimizin, belediyelerimizin şehirlerimizin orta yerine dikilen bu terör ağacı, yangınların sebebidir. Bu terör ağacının dallarından, bombalar, silahlar, Molotof kokteylleri ve yangınlar dökülmektedir. Meyvesi terördür” dedi ve son olarak TGB ve TLB’nin önce yaraları sarıp sonra dağlarımızı ve ormanlarımızı yeniden yeşerteceğini vurguladı.

İşte basın açıklamasının tamamı:

ANAYASA MAHKEMESİ GÖREVE

ORMANLARIMIZI YAKAN HDP KAPATILSIN

Saygıdeğer Türk milleti, Türk gençliği ve Değerli Basın Mensupları,

Sizlere cennet vatanımızın bir köşesinden, Muğla Milas’ta düzenlediğimiz Türkiye Liseliler Birliği Yaz Kampından sesleniyoruz. Karşımızda Marmaris’in yanışına tanık oluyoruz. Ülkemizdeki yangınları yakından takip ediyoruz. TGB yöneticilerimiz Manavgat’ta ve diğer yangın bölgelerinde yardım seferberliği için süreci takip ediyorlar. Görevlere hazırız!

Öncelikle, yangından zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz. Yangın söndürme çalışmalarında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun. Yanınızda olduğumuzu bilin. Gözyaşlarınızı silin. Birlikte ayağa kalkacağız, yaralarımızı birlikte saracağız. Türk gençliği, her zaman olduğu gibi milletinin yanındadır.

İşte, itfaiyeye su taşırken hayatını kaybeden 25 yaşındaki Şahin Akdemir. O Türk gençliğinin özetidir. Çanakkale’de cepheye su taşıyan Saka Mustafa neyse, Şahin Akdemir de odur. Onun alnındaki ve yüzündeki yangın karası, Türk gençliğinin yüz akıdır. Onun fedakâr ve cesur ruhunu hep birlikte yaşatacağız.

Aziz milletimiz;

Yüreğimiz yanıyor…

Bu yangınlar, yüreğimizdeki mücadele ateşini harlıyor.

ABD’nin taşeronu PKK terör örgütü; 2015’ten bu yana Mehmetçiğin pençesi altında hendeklere gömülmekte ve ezilmektedir. Türk ordusu yaptığı sınır ötesi operasyonlarla terörün ve emperyalizmin kökünü kazımaktadır. Sözde üst düzey yöneticileri, saklandıkları deliklerde yakalanmaktadır. Terör örgütü tarihinin en ağır darbesini almaktadır. PKK terör örgütü son çırpınışlarını yaşamaktadır. Silahlı gücü ezilen terör örgütü PKK, terör partisi HDP aracılığıyla, vatanımıza ve milletimize olan düşmanlığını ormanlarımızı yakarak sürdürmektedir. Mehmetçiğimizin silahla ezdiği PKK/HDP çaresizlik ve acizlik içindedir.

Ne diyordu Murat Karayılan, “Silahınız yoksa, silahınız çakmak ve kibrittir, onunla saldıracaksınız.”

PKK, Mehmetçik tarafından hendeklere gömülürken ne diyordu Selahattin Demirtaş “inanın ki bu ateş her tarafı yakar. Zannediyor musunuz Bodrum Cizre'ye çok uzak.”

İşte bu terör örgütü elemanları Türkiye’yi ateşe vermekle tehdit ediyorlardı.

Çocuklarımızı, öğretmenlerimizi, Mehmetçiğimizi, polisimizi, işçileri hedef alan, şehit eden, vatan ve millet düşmanı PKK, ormanlarımızı yakarken de tereddüt etmemektedir.

Şenay Aybüke Yalçınları, Necmettin Yılmazları, Fethi Sekinleri, Fırat Çakıroğluları şehit eden PKK ve HDP, ormanlarımızı da aynı gözü dönmüşlükle yakmaktadır.

Çünkü PKK/HDP doğa düşmanıdır, yaşamın düşmanıdır, insanlık düşmanıdır.

PKK ve HDP’nin bu çaresizliğini, tarihimizden tanıyoruz. İşgalci Yunan ordusunu hatırlayalım. Büyük Taarruz Zaferiyle rezil olan ve hezimete uğrayan işgal kuvvetleri, ülkemizi yaralı bırakmak için şehirlerimizi ve kasabalarımızı yakmıştı. Köprülerimizi yıkmıştı. İşte, terör örgütü PKK ve HDP’ de, yok olmanın arifesinde, ormanlarımızı yakmaktadır. Kaçacak yerleri yoktur, bu topraklardan terörü söküp atacağız.

 Ordumuzun, devletimizin ve milletimizin seferberliğiyle yaralarımız sarılacak, yüzümüz gülecek ancak terör örgütü bir daha bu topraklarda nefes alamayacak. Geleceğin sahibi Türk gençliği olarak buradan söz veriyoruz!

Büyük milletimiz;

PKK terör örgütünün hain ve kalleşçe saldırılarını iyi biliyoruz. Şimdi soracağımız sorular ise, her durumda HDP/PKK’ya göğsünü siper eden, insan ve doğa katili olan bu teröristleri görmezden gelenleredir.

 

Türkiye Liseliler Birliği olarak soruyoruz:

HDP/PKK’nın yanında olan; siyasal partiler, gazeteciler, sözde aydınlar, twitterfenomenleri, ormanlarımızı PKK’nın yaktığını niçin görmezden gelmektedirler?
Konu ekoloji olunca mangalda kül bırakmayan Avrupa Birliği fonlu sözde çevre dernekleri, PKK orman yakınca neden tek bir tepki bile göstermiyorlar?
Beşinci kol faaliyeti yürüten, Amerika ve Avrupa parasıyla “özgür basın” taklidi yapan, yabancı istihbarat servislerinin oyuncağı olan fonlu medya kuruluşları, PKK’nın ateşini neden görmezden gelmektedir?
Yangının söndürülmesine yardım edeceği yerde, büyük fedakarlıklarla, canı pahasına alevlerin üzerine yürüyen ekipleri karalama yarışına giren, ormanları yakan PKK ve HDP’yi değil, yangınları söndürenleri hedef gösteren bozguncu medya ve bozguncu muhalefet hangi yıkıcı hesaplar içindedir?
Yangına körükle gidenleri bu millet affetmeyecek ve hesabını soracak.
En önemli soru: Buradan Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’a sesleniyoruz. Anayasa Mahkemesi, terör partisi HDP’yi kapatmak için daha neyi beklemektedir? Terör partisi HDP’nin kapatılması için, daha kaç ormanımız yanmalı? Kaç askerimiz, kaç öğretmenimiz şehit olmalı? Kaç canlı bomba daha patlamalı? İş yükümüz fazla, çok işimiz var, bu davaya sıra gelmez diyen AYM Başkanı’na sesleniyoruz: Siz işinizi yapmadığınız için ormanlarımız yanıyor, ciğerlerimiz yanıyor, vatandaşlarımız hayatını kaybediyor, devletimiz işini gücünü bırakıp yangın için seferber oluyor. HDP yakıyor, AYM izliyor, çünkü AYM’nin daha önemli işleri var!
 

Türk gençliği olarak buradan sesleniyoruz. Şehirlerimizde PKK bürolarına izin veremeyiz. HDP binaları PKK’nın şehir bürolarıdır. HDP’nin kapatılması PKK’nın kökünü kurutur. Amerika tarafından, meclisimizin, belediyelerimizin şehirlerimizin orta yerine dikilen bu terör ağacı, yangınların sebebidir. Bu terör ağacının dallarından, bombalar, silahlar, Molotof kokteylleri ve yangınlar dökülmektedir. Meyvesi terördür.

 

Milletimizin gönlü ferah olsun. Daha önce pek çok kez yaptığımız gibi TGB ve TLB olarak seferberlik başlatacağız. Önce milletimizin yaralarını saracağız, sonra dağlarımızı, ormanlarımızı yeniden ağaçlandıracağız.

Ve en büyük sözü veriyoruz: HDP’yi kapattıracağız!

HDP’yi koruyan siyasetçiler, HDP’ye siper olan fonlu medya, HDP’yi kapatmaya direnerek onu himaye eden AYM Başkanı, bu yanlışınızdan derhal dönün. Türk Milleti nezdinde HDP kapatılmıştır. AYM, ya HDP’yi kapatacak, ya da HDP’yi kapatacak. Türk hukukunun gereğini yerine getirmekten başka yolu yoktur.

            Buradan, alevlerin üzerine yürüyen, yangın söndürme ve kurtarma çalışmalarına katılan Mehmetçiğimiz, Türk Polisimiz, AFAD, Kızılay, Orman Bölge Müdürlüğü ve Belediyelerimize kolaylıklar diliyoruz.

            Tüm milletimizi yaralarımızı birlikte sarmak için kenetlenmeye ve HDP’nin kapatılması için mücadele etmeye davet ediyoruz.

Tarih:
Diğer Haberler