156 Üniversite Topluluğundan Çağrı: Filistin İçin ABD-İsrail Kürecik ve İncirlik

Türkiye’nin dört bir yanından 156 üniversite topluluğu ABD ve İsrail’in, İncirlik ve Kürecik üslerinden kovulması için ortak bildiri metni yayınladı.

156 Üniversite Topluluğundan Çağrı: Filistin İçin ABD-İsrail Kürecik ve İncirlik

Türkiye’nin dört bir yanından 156 üniversite topluluğu ABD ve İsrail’in, İncirlik ve Kürecik üslerinden kovulması için ortak bildiri metni yayınladı. Öğrenci toplulukları bildiride İsrail’in Filistin’e karşı saldırılarına Türkiye’nin eylemle yanıt vermesi gerektiğini, Türk gençliğinin Filistin’in yanında olduğunu vurguladı.

‘İNCİRLİK VE KÜRECİK İSRAİL’İN BÖLGEDEKİ GÖZÜDÜR’

Topluluklar bildiride, “Filistin’in karşısında, Amerika’nın milyarlarca dolarlık yardımlarla, silahlarla, tanklarla, tüfeklerle donattığı bir terör devleti var. Emperyalist ABD, NATO’ya ait üslerini İsrail’in hizmetine sunmaktadır. Ülkemizde bulunan İncirlik Üssü ve Kürecik Radar Üssü de ABD tarafından İsrail’i korumak amacıyla kullanılmaktadır. İncirlik ve Kürecik Üsleri, İsrail’in bölgedeki gözüdür. Bu üslerin hedefinde Türkiye de bulunmaktadır. Doğu Akdeniz’den Suriye’nin kuzeyine kadar bölgeye yönelen tüm tehditlerin, ülkemizi bölmeye çalışan PKK terör örgütünün ve Mavi Vatanımızı hedef alan namluların arkasında ABD ve İsrail vardır” diyerek Türk gençliğinin düşman üslerin varlığını kabul etmediklerini vurguladı. Topluluklar, emperyalizm var oldukça bu topraklarda mücadelelerine kararlılıkla devam edeceklerini belirtti.

Bildiri metni için topluluklara çağrı yapan topluluklar:

İstanbul Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü

Marmara Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü

ODTÜ Savunma Sanayi Topluluğu

Ege Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu

Selçuk Üniversitesi Türk Tarihi ve Kültürü Topluluğu

Akdeniz Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu

İşte 156 Üniversite Topluluğunun Ortak Bildiri Metni:

Filistin İçin ABD-İsrail Kürecik ve İncirlik'ten Kovulsun!

İsrail’in insanlık dışı saldırılarına karşı Filistin halkının yanındayız.
İsrail, çocuk, kadın, yaşlı demeden zalimce saldırmaktadır. Filistin halkı, bu saldırılara kahramanca göğüs germektedir.
Filistinliler, kanlı postallarıyla Mescid-i Aksa’ya giren Siyonistlere karşı sadece vatanlarını değil, tüm İslam alemini, tüm insanlığı müdafaa ediyorlar.
Türk gençliği bu zulme sessiz kalmaz. Türk gençliğinin kalbi, kahramanca savaş veren ve İsrail’i dize getiren Filistin halkıyla atmaktadır.
Filistin’in karşısında, Amerika’nın milyarlarca dolarlık yardımlarla, silahlarla, tanklarla, tüfeklerle donattığı bir terör devleti var.
Emperyalist ABD, NATO’ya ait üslerini İsrail’in hizmetine sunmaktadır. Ülkemizde bulunan İncirlik Üssü ve Kürecik Radar Üssü de ABD tarafından İsrail’i korumak amacıyla kullanılmaktadır.
İncirlik ve Kürecik Üsleri, İsrail’in bölgedeki gözüdür. Bu üslerin hedefinde Türkiye de bulunmaktadır.
Doğu Akdeniz’den Suriye’nin kuzeyine kadar bölgeye yönelen tüm tehditlerin, ülkemizi bölmeye çalışan PKK terör örgütünün ve Mavi Vatanımızı hedef alan namluların arkasında ABD ve İsrail vardır.
Türk gençliği olarak, her karışı şehit kanıyla sulanmış vatan topraklarımız üzerinde Türkiye’yi ve komşu ülkeleri bölmek üzere faaliyet yürüten düşman üslerinin varlığını kabul etmiyoruz!
ABD-İsrail, derhal Kürecik ve İncirlik’ten kovulsun.
Emperyalizm ve siyonizmin saldırıları, Türkiye’nin öncülüğünde, bölge ülkelerinin iş birliğiyle çözüme kovulacaktır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Mazlum milletler emperyalizmi mahv ve nabut edecektir.”

Yaşasın Tam Bağımsız Filistin!
Yaşasın Türkiye- Filistin kardeşliği

talebe.org

Tarih:
Diğer Haberler