Müdürü İzmir Marşı ile Uğurladılar

İzmir Atatürk Lisesi’nde İzmir Marşı’nın okunmasına izin vermeyen okul müdürü görevinden alındı. Öğrenciler, müdürü İzmir Marşı okuyarak uğurladı.

Müdürü İzmir Marşı ile Uğurladılar

İzmir’in köklü liselerinden biri olan Atatürk Lisesi’nde geçen günlerde okul müdürü tarafından İzmir Marşı’nın söylenmesi engellenmişti. Bu olay üzerine kısa bir süre sonra okul müdürü görevinden alındı, öğrenciler ise cuma günleri düzenlenen okul töreninde hep bir ağızdan İzmir Marşı söyleyerek son noktayı koydu. İzmir Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganları attı.

“BU MARŞLAR HİÇBİR EĞİTİM YUVAMIZDA ENGELLENEMEZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Atatürk Lisesi Atatürkçü Düşünce Kulübü Başkanı Burak Siperli,  “İzmir Marşı'nı siyasi slogan olarak bulmak bugün Türkiye koşullarında millet arasında bölücülük yapmaktır. Cumhuriyet devrimlerinin birikimlerini, altı oku yaşatan bu marşlar hiçbir eğitim yuvamızda engellenemez. Bu olay sonrası Mezunlar Derneğimizin destekleri ile birlikte birçok sendika ve kitle örgütü de desteklerini bildirerek sonuç almamızda birleştirici bir rol oynamışlardır. Biz Atatürk Lisesi öğrencilerine verdikleri destekler için teşekkür ediyoruz. Bugün İzmir Atatürk Lisesi öğrencileri de kendi okullarına nasıl sahip çıktıklarını göstermişlerdir” diyerek bu başarının Mustafa Kemal'in Gençliğe Hitabesi’nde vatanı emanet ettiği gençliğe ait olduğunu vurguladı.

“TÜRK GENÇLİĞİ DAİMA ATATÜRK DEVRİMLERİNİN SAVUNUCUSUDUR”

TLB İzmir İl Başkanı Ali Özgür, Türk gençliğinin Atatürk devrimlerinin savunucusu olduğuna vurgu yaparak “Türkiye Liseliler Birliği olarak bugünün koşullarını kavramış, siyasetlerimizi buna göre değerlendirmiş bir örgütüz. Süreç bizlere bugünün en kritik gerekliliğinin Mustafa Kemal'e sarılmak olduğunu gösteriyor. Buna karşın, İzmir Atatürk Lisesi'nde yaşananlar, bir okul müdürünün böyle bir davranışta bulunması kabul edilemez. Türk gençliği daima Atatürk devrimlerinin savunucusudur. Bu kararlılıkla, İzmir Atatürk Lisesi öğrencileri bugün o müdürü İzmir Marşıyla uğurlamıştır” dedi.

ATATÜRK GENÇLİĞİNDEN NET MESAJ

TLB İzmir Sorumlusu Ali Erdem Köz ise “Biz Türkiye Liseliler Birliği olarak ülkemizin bulunduğu koşulları ve süreci değerlendirirken her zaman Türkiye'nin yeniden Atatürk'e sımsıkı sarılacağı günlerde olduğunu vurguluyorduk. İzmir'in kalbi olan Atatürk Lisesi’nde bu olayın yaşanması elbet üzücü ama burada şunu görmek gerekiyor. Türkiye'nin sorunu olan gericilik ve bölünme sorununu çözebilecek tek kuvvet, Mustafa Kemal Atatürk kuvvetidir. O kuvvet altı oktur. Atatürk Gençliği ‘Mustafa Kemal'in Askerleriyiz’ sloganları ile okulun tören alanından bir mesaj verdi. Bu topraklarda Mustafa Kemaller yenilmez, birlik olmuş bir kuvvetin karşısında da kimse duramaz” diyerek Atatürk Lisesi öğrencilerinin İzmir Marşı söyleyerek aslında bir mesaj verdiklerini belirtti.

Tarih:
Diğer Haberler