23 Nisan'da Anıtkabir'deyiz!

Türkiye Liseliler Birliği 23 Nisan programını açıkladı: “Z kuşağı değiliz Türk gençliğiyiz 23 Nisan'da Anıtkabir'deyiz!”

23 Nisan'da Anıtkabir'deyiz!

Türkiye Liseliler Birliği, TGB Genel Merkezinde yaptığı basın açıklaması ile 23 Nisan programını kamuoyuna duyurdu. Türkiye Liseliler Birliği adına açıklamayı yapan TLB Sakarya İl Başkanı ve TaLeBe Meclisi Üyesi Buğra Can Tepe, kendilerine dayatılan “Z Kuşağı” tanımlamasını kabul etmediklerini söyledi.

‘23 NİSAN DEVRİM GÜNÜDÜR’

23 Nisan’ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerinin atıldığı gün olduğuna değinen Buğra Can Tepe, “23 Nisan, İstiklal Savaşımızı zafere ulaştıracak devrimci seçeneğin yaratıldığı, devrime önderlik edecek karargahın belirlendiği gündür, milli hakimiyetimizi kazandığımız gündür. Saltanatı bertaraf ettiğimiz gündür. Emperyalist işgalcilere ve yedi düvele karşı kanımızın son damlasına kadar savaştığımız gündür.

30 Ağustos 1922’de Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanacak savaşı, 23 Nisan 1920’de Ankara’da Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde kurulan devrimci hükümet yönetmiştir. Bu açıdan 23 Nisan tarihimizdeki en önemli gündür. Ne mutlu ki bize bağımsızlığımızı savaşarak kazanmış bir milletiz. Ne mutlu ki bize emperyalizme karşı hep en önde olmuş bir milletiz. Ne mutlu ki biz gençlerin 23 Nisan’ı var!

23 Nisan bir devrim günüdür! Biz gençlere düşen görev ise o devrimci ruhu canlı tutmak ve geleceğe taşımaktır. Atatürk’ün bizlere eşsiz mirası devrimciliğidir. O şanlı tarihe yakışır bir kutlama için Türkiye Liseliler Birliği olarak kolları sıvıyoruz. Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe ilerlemek için 23 Nisan ruhuyla ayağa kalkıyoruz.

‘Z Kuşağı Değiliz Türk Gençliğiyiz’ diyerek başlattığımız mücadelenin zaferini 23 Nisan’da ilan edeceğiz. Bu 23 Nisan’da Türk gençliğine, özellikle biz liselilere giydirilmek istenen Z kuşağı gömleğini yırtmak için buluşacağız.” dedi.

‘Z KUŞAĞI DEĞİLİZ, TÜRK GENÇLİĞİYİZ’

Buğra Can Tepe, herkesin, gençliği kendi dünya görüşüne göre tanımladığını ancak Türk gençliğinin sokulmak istenen kalıbın aksine; ülkesine bağlı, geleceğine karşı sorumluluk duyan, bu toprakların tarihini bilen, bu ülkeyi değiştirecek bir gençlik olduğunu belirterek, “Batı’dan dayatılan etiketlere değil Atatürk devrimlerine, Cumhuriyet değerlerine, milli kültürümüze, köklü uygarlık tarihimize sarılıyoruz. Bizleri tüketim canavarına dönüştüremeyecekler. Birbirimizin sırtına basarak yükseleceğimizi öğütleyenler bizi alçaltmak istiyor. Bireyciliğin kör kuyularına düşmeyeceğiz. Türk gençliği olarak bencilliğe, üretmeden tüketmeye, milli değerlerimize ve insanlığa yönelik saldırılara savaş açıyoruz.

Batı’nın kültür tekelleri, Netflix, Youtube, İnstagram, Tiktok gibi sanal ortamlarda kurgulanan gençlik profillerini kabul etmiyoruz. Giyim-kuşam, yeme-içme, eğlence alışkanlıkları üzerinden kalıplara sokulmayı reddediyoruz. Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür Türk gençleriyiz! Türkiye’yi bilimde, sanatta, sporda, teknolojide, üretimde ileriye taşıyacak azim ve kararlılığa; ufka sahibiz. Bizim için 23 Nisan’ın, Türk Devriminin 102. yılının anlamı budur ve 23 Nisan 2022’nin en önemli görevi budur.” şeklinde konuştu.

LİSELİLER 23 NİSAN’DA ANITKABİR’DE

Z Kuşağı tanımının bir proje olduğunu; Türk gençliğinin karakteriyle çelişen, Türk gençliğinin üzerinde hakim olmayan özelliklerin dayatılmaya çalıştığına dikkat çeken Tepe şunları söyledi;

“Z Kuşağı projesiyle bizlere dayatılan, uyuşturucu bataklığını kurutmak, her türlü yabancılaşmadan kurtulmak, Batı’nın kültürel saldırısına son vermek, milli kültürümüzü canlandırmak ve geleceğe taşımak en önemli görevimizdir. Biz Türkiye’nin dünyaya nam salmış Genç Türkleriyiz! Z Kuşağı safsatalarıyla karakterimizi, özümüzü, sözümüzü çiğnetmeyiz. Tüm Dünya’ya ‘Türk Liselilerinin’ gücünü ve karakterini göstermeye geliyoruz.

Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde 23 Nisan Devrimi için canla başla savaşan ve zaferler kazanan, vatanımızın her karışını kanlarıyla sulayan milletimize söz veriyoruz. Birinci Vazifemiz olan Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmenin güncel görevlerini ‘Z Kuşağı Değiliz Türk Gençliğiyiz diyerek ilan ediyoruz. Ülkesine bağlı, geleceğe karşı sorumluluk duyan, tarihimizi ve köklerimizdeki kahramanlıkları bilen liseliler var!

Geleceğimizi çürümüş Batı’nın ellerine bırakmıyoruz. Geleceğimizi kendi ellerimize alıyoruz. Türkiye’nin her köşesinden lise öğrencisi arkadaşlarımızı 23 Nisan 2022 Cumartesi günü, saat 14.00’te Birinci Meclis’ten Anıtkabir’e yürümeye davet ediyoruz.

Z Kuşağı Değiliz Türk Gençliğiyiz
23 Nisan’da Anıtkabir’deyiz!

Tarih:
Diğer Haberler