İzmir Büyükşehir Belediyesi PKK'ya Ses Olamaz

TGB İzmir İl Başkanlığı, Türkiye düşmanı Kobane Üniversitesi’nde konuşma yapan, PKK/PYD destekçisi Slovaj Zizek’i protesto etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi PKK'ya Ses Olamaz

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Sanal Kitap günlerine Kobane Üniversitesi’nde konuşma yapan, PKK/PYD destekçisi Slovaj Zizek’i konuk etti. Etkinliğin Mehmetçiğe bir kurşun olduğunu belirten TGB İzmir, Hasan Tahsin Anıtı önünde etkinliğin derhal iptal olması için basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya, Vatan Partisi İzmir İl Başkanlığı, Türkiye Liseliler Birliği İzmir, Cumhuriyet Kadınları Derneği İzmir Şubeleri, Demokratik Sol Parti İzmir İl Başkanlığı, 1881 Derneği, Şehit aileleri ve Gaziler Derneği ve Şehit Asker ve Şehit Polis Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği katılım gösterdi.

ZİZEK’İN KALEMİNDEN KAN DAMLIYOR

TGB adına basın açıklamasında konuşma yapan TGB İzmir İl Başkanı Aylin Kum, “Bu ismin, emperyalizmin borazanlığını yapmasını marifet sayanlar, her cephede bozguna uğrayan PKK’yı kurtarması için mi İzmir’e çağırdılar?” diyerek Tunç Soyer’e seslendi.

Kum, Türk Milletine düşmanlık yapan, Türk-Kürt kardeşliğine kama sokmaya çalışan, ikinci İsrail’e karşı Türkiye’nin mücadelesini soykırım olarak tanımlayan Zizek’in İzmir’de konuşmacı olmasını kabul etmeyeceklerini vurgulayarak “Zizek’in kaleminde kan damlıyor, Zizek’in kaleminde Batı Asya halklarının kanı var. Zizek’in kaleminde Mehmetçik’in kanı var” dedi.

İZMİR, TUNÇ SOYER’İN FEODAL BEYLİĞİ DEĞİLDİR!

Türkiye’nin PKK’ya karşı şehitler verdiği dönemde, PKK’yı lanetlemek yerine “Her güne PKK’yı lanetleyerek başlasak bu neye yarayacak” diyen Tunç Soyer’in faaliyetlerini eleştiren TGB İzmir İl Başkanı, “İzmir, Tunç Soyer’in feodal beyliği değil, kurtuluşun şehri Cumhuriyet’in kalesidir. İzmir, düşmanın rahat ettirildiği değil denize döküldüğü yerdir! İBB’de PKK’lı ağırlamak İzmir tarihine sokulan kamadır” şeklinde konuştu.

İZMİR VALİLİĞİ’NE ÇAĞRI!

Başta Türkiye Gençlik Birliği olmak üzere basın açıklamasına katılan diğer tüm kuruluşlar İzmir Valisi Yavuz Selim KÖŞGER’e çağrıda bulunarak bu bölücü isimle yapılan etkinliğin iptal edilmesini istedi. Açıklamaya katılan onlarca kişi “İBB’nin ve Tunç Soyer’in PKK’ya, FETÖ’ye, LGBT’ye alan açmak için attığı her adımda enselerinde olacağımızı, Türk milleti önünde söz veriyoruz” diyerek vatansever İzmirlilere söz verdi.

GÜNDEME GİRDİ!

Eylemin ardından ı #PKKseviciZizekİzmirde etiketi ile Türkiye gündemine girdi.

Slovaj Zizek Kimdir?

Slovaj Zizek, Türkiye’yi DEAŞ’a yardım etmekle suçlamıştı. PYD/PKK/YPG’nin IŞİD ile mücadele ettiğini söyleyen Zizek, Türkiye’nin AB ile yaptığı anlaşma sonucunda IŞİD’e destek çıktığına dair açıklamalar yapmıştı.

Slovaj Zizek, 2. İsrail diye bilinen sözde Kürdistan için savaşanlara "Avrupa solu neden yardım etmiyor" diye sitem de bulunmuştu.

Terör örgütü PYD/PKK’nın Türkiye ve Suriye’yi bölme çabalarına Avrupa’dan destek istemiş terör örgütlerinin haklı bir mücadele verdiğini iddia etmişti.

Slovaj Zizek, 2017 yılında Kobane Üniversitesi’nin açılışında ders vermiş terör örgütünün savaşını direnme ile süslemiş ırkçı söylemlerle Türkiye Cumhuriyeti devletinin zulmün olduğu bir ülke olarak tanımlamıştır.

 

Tarih:
Diğer Haberler